neljapäev, 24. juuli 2008

Silvia Truu- Peidus pool

See raamat oli mu lapsepõlvekodu riiulis aukohal. Algul kaunis ja uus ning hiljem kapsaks loetuna.

See raamat koosneb tegelikult kolmest erinevast raamatust.
Esimene on "Kuu aega täiskasvanu"
Selles osas on juttu sellest, kuidas 16 aastased tüdrukud veedavad kuu aega tööl käies. Millega neil tuleb selle subekuu jooksul hakkama saada ja kas ikka kõik tüdrukud pärast kooli tagasi lähevad.
Raamatu peategelane on Silja. Ta vanemad lähevad kuuks ajaks reisile ning tema jääb üksi koju. Kuu aega on tal võimalus tunda end täiskasvanuna. Ta peab hakkama saama nii tööl käimise kui ka oma tärkavate tunnetega naabripoisi vastu.

Miks mulle see raamat niiväga meeldis? Esiteks sellepärast, et Silja ja Indrek elasid umbes samasuguses majas milles minagi. See polnud eriti suur, seal on oma aed ja majanõid kes kõigist kõike teadma peab. Naabripossi mul küll polnud, aga ma oskasin ta enda jaoks välja mõelda.

Teine raamat on "Merle"

See raamat räägib Silja klassiõest kes tsustab, et ta läheb tööle. Ta jätab kooli pooleli ning jätkab tööd kommivabrikus. Tal on selleks mõjuvad põhjused. Ta ema uus mees joob. Ema ei mõista oma tütart ning veedab enamus aega koos oma uue elukaaslasega. Merle korteriotsimine ning enseleidmine käivad käiskäes.

Kolmas raamat on "Peidus pool"

Selles raamatu peategelaseks on Silja naabripoiss Indrek. Kahe noore vahel on tekkinud tunded. Kõike seda varjutab, aga Indreku ema surm. Ta üritab üksi kõigega hakkama saada. Kuna Indrek on uhke piss, siis ta üritab kõigega üksi hakkama saada. Ühtäkki peab ta hakkama saama nii keskkoli lõpetamise, kui ka tööl käimisega. Ta tahab ennast tõestada Silja vanematele ning tüdrukule. Et ta saab kõigega hakkama. Tema eest pole vaja hoolitseda. Kuigi tüdruku vanemad pakkusid talle oma abi.

See on üks mõnus teismeliste raamat, kuid sobib lugemiseks kõigile kes ootavad midagi puhast ja ilusat.

Kommentaare ei ole:

Blog.tr.ee