reede, 22. juuli 2011

Aidi Vallik- Kuidas elad, Ann? & Mis teha, Ann?

Kuidas elad, Ann?

Mis juhtub ühe kaheksanda klassi tüdrukuga siis, kui ta avastab ootamatult, et tema üpriski kummaline, kuid siiski range ema on omal ajal olnud punkar ja joodik ning üsna juhuslikud seksisuhted ning narkootikum polnud võõrad?
Ja kuidas mõjub veel isa ootamatu ülestunnistus, et ta polegi tema pärisisa?

Kui kodus on probleemid, siis avalduvad need koolis. Muidu korralik ja eeskujulik Ann satub kaklusesse ning sealt edasi arenevad sündmused pöörase kiirusega.
Vähem kui nädala pärast on ta koos kaklusesse sattunud tüdrukuga Võsul ühes tühjas majas ning viimased koolinädalad on unustatud.
Selleasemel on vaja Annil tegeleda iseenda, oma tunnete ja ema päevikuga. Sellele lisanduvad uued sõbrad, peod, sekeldused ja palju muud...
Kui Ann lõpuks ikkagi otsustab oma vanematele helistada ja endast teada anda, ei vasta kodus keegi telefonile.

Mis teha, Ann?

Ann tutvub ühe noormehega ning tema elu on sellest päevast peale peapeale pööratud. Kõigepäelt läheb ta tülli oma parima sõbrannaga ning tema ümber hakkab toimuma imelikke asju. Kuid, kuna see noormees suudab kõik kahtlused alati hajutada ei pööra tüdruk ohumärkidele tähelepanu. Vähemalt mitte enne, kui suurem noorteseltskond peab hakkama politseis tunnistusi andmas käima. Teiste seas ka Ann.Raamatud on ladusalt kirjutatud ja täiest pööraste keerdkäikudega, millele sa küll korra või paar mõelnud oled, või siis ka mitte.. Raamatus on selgelt aru saada kuidas ise keerulsit elu elanud vanemad oskavad oma lapsi õigel ajal toetada ja neile vajadusel hingamisruumi andma.
Samas ei suuda vanemad oma lapsi ja vastupidi alati mõista. Sellest pole midagi, sest kõike ei peagi mõistma ja lahti seletama. Teinekord piisab vaid sellest, et sul on keegi, kelle juures sa võid vaikselt istuda ja kohvi juua.

Kuigi raamat on mõeldud noortele, siis ma soovitaksin selle raamatu läbi lugeda ka kõikidel lapsevanematel.

Kommentaare ei ole:

Blog.tr.ee